| 3 minuty czytania |

1. „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”

Książka "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście"

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

 

 

 

Wspaniałe wyprawy, wielkie ambicje, dużo śmierci. Dla mnie to przede wszystkim historia o tym dlaczego kobiety poślubiają mężczyzn, którzy kochają góry, a nie żony. Odpowiedzi na to pytanie jednak w książce nie ma. Szkoda. Mimo wielkich osiągnięć głównego bohatera, to jednak smutna historia o człowieku, który całe życie nie potrafił odnaleźć swojego dobrostanu i błogostanu. Smutne. Mimo to nawet jako człowiek z niziny mazowieckiej odczułem przyjemność z lektury. Warto czytać.

Tutaj książka

 

 

2. „Niepokorni” Nielegalni

VINCENT V. SEVERSKI

 

 

Jak wakacje to musi być jakiś kryminał. To podobno najgorszy kryminał  serii „Nielegalni”, ale nie miałem na Kindlu innego. Boję się myśleć jakie są inne części, bo ta była dla mnie naprawdę dobra i wciągająca. Strasznie mi się podobało, że wydarzenia odgrywają się na ulicy gdzie robię zakupy w sklepie osiedlowym i szanuję to, że główny bohater jeździ Saabem. Gdyby nie lokalność nie byłoby tak przyjemnie. Ale warto czytać.

Tutaj książka

 

3. Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga

Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga

Dariusz Kortko, Judyta Watoła

 

 

Przewrotnie najlepsza książka na koniec. Mamy tutaj wspaniałą historię człowieka, który dokonał wielkich rzeczy w trudnych czasach. Ale pomijając przeszczep serca i budowę kliniki, dla mnie jest to historia lekarza, który oddał swoje życie pacjentom. Zarówno Religa jak i Kukuczka oddali się swoim pasjom w pełni i bezgranicznie. Oczywiście kosztem własnych rodzin i swojego zdrowia. Czy to oznacza, że aby robić wielkie rzeczy i być w książce o sobie trzeba wszystko poświęcić? Bardzo warto czytać.

Tutaj książka

Dobry człowiek, który popełnił dużo błędów. Wierzę, że książki i ludzie pomogą mi popełniać ich w przyszłości mniej. Ten „blog” to moja próba zainicjowania dyskusji o tym co w życiu ważne, ciekawe i inspirujące. Piszę rzadko, mało i dla bliskich. Poniżej macie link do mojego profilu na Goodreads, tam wszystko co czytam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ